Bilgi İçin 0850 302 48 80

Bisiklet Seçimi

Bisiklet Tipleri

Şehir Bisikleti (City Bike)

Şehir içinde ulaşım, tur veya eğlence amaçlı geziler için seçebileceğiniz, asfalt zemin koşullarında veya hafif arazi koşullarına uygun bisiklet tipidir. Tur bisikleti, gezi bisikleti, trekking şeklinde çeşitleri bulunur. Genellikle hafiflik ve rijit yapı için maşasız modelleri tercih edilir. Genellikle orta kalınlıkta, dişsiz lastiklere ve 28" boyutunda jantlara sahiptir ama çocuklar için 24 veya 26 jant modelleri bulunur. Kadroları Çelik veya Alüminyum olabilir. Eşya taşımak için uygun bagaj delikleri bulunur. Yokuşlu şehirler için vitesli modeller tercih edilmelidir. Bike Store olarak yağmurlu iklimler için çamurluklu modellerini tavsiye ederiz. Uzun turlar için Tur Bisikleti modelleri tercih edilir. 

Dağ Bisikleti (MTB - Mountain Bike)

Genellikle amortisörlü olarak üretilen ve zorlu arazi koşullarında kullanmak için tasarlanmış daha kalın ve dişli lastiklere sahip olan bisikletlerdir. Ön, arka ve çift amortisörlü modelleri bulunur ve yaklaşık olarak 10 ile 16 kg ağırlığında modelleri mevcuttur. Asfalt ve uzun yolda rijit olmadığı, lastik ve kadro ağırlığı fazla olduğu için performanslı değildir fakat kötü arazi koşullarında iyi iş çıkarır. Genellikle 26 - 27.5 ve 29 Jant ebatlarında üretilir. Jant ebatı boyla ilgili bir durum değildir. Daha çok kullanımda fark yaratır örneğin büyük jantlar engebeleri daha iyi aşarken ağırlık merkezi yerden daha yüksekte olduğu için daha az denge sunar. Kadroları Çelik veya Alüminyum olabilir. Down Hill ve Enduro gibi daha ekstrem koşullarda ve profesyonel kullanım amaçlı modelleri de bulunur.  Kaygan zeminler için Fat Bike modelleri mevcuttur.

Yol Bisikleti (Road Bike)

Hafif, rijit kadro yapısına sahip ve ince lastik kullanılan yolda kullanmak üzere tasarlanmış bisiklet tipidir. Daha yüksek hız ve gücü doğrudan yola iletmek adına amortisörleri bulunmaz.  Genellikle alüminyum ve karbon kadro ile üretilir. Maşaları karbon , gövdeleri alüminyum modelleri de tercih edilmektedir. Performans ön planda olduğu için rüzgar direncini azaltmak için kadro yapısı ve kıvrımlı gidonu ile daha yatık bir sürüş pozisyonu sunar. Genellikle 28" jant ebatına sahip olan yol bisikletlerinin ağırlıkları 4 - 12 kg arasında değişir. 

Hem spor kullanım hem de farklı arazi koşullarına uyan Gravel, Cyclocross, Enduro Bike spor tarzı modelleri mevcuttur. Bu tip bisikletler farklı karakteristik yapıya sahiptir.

Hibrit Bisiklet

Son yıllarda popüler olan şehir bisikleti ile dağ bisikleti arasında bir türdür. Farklı arazi koşullarında kullanılabilir. Genellikle 28" jant ebatlarında üretilir ve amortisörlü maşaları bulunur. Dağ bisikletine göre daha ince lastikleri bulunur. 

Katlanır Bisiklet (Folding Bike)

Genellikle 20" jant ebatına sahip olan, 12 - 17kg ağırlıkta olabilen katlanabilen bisiklet modelidir. Şehir içi kullanımda, özellikle toplu taşımada kullanmak için tasarlanmıştır. Araç bagajlarına sığrar, eve ve işyerine kolayca taşınabilir. 

Elektrikli Bisiklet (Pedelec)

Elektrik destekli bisikletler daha uzun mesafe veya yokuşlu şehirlerde daha kolay kullanım için tercih edilir. Ulaşım amaçlı kullanım için iyi bir çözümdür. Küçük sağlık problemleri yaşayanlar ama bisiklet sporuna ilgi duyanlar için de harika bir seçenektir. Pedal çevirmeden yol almazlar ve motor desteği genellikle 25 km hıza kadar sınırlandırılmıştır. Motor desteği olmadan daha yüksek hızlara çıkmanızda engel yoktur. Genellikle lithium yeni nesil batarya teknolojisini kullanırlar ve uzun mesafeleri kat edebilmektedirler. Katlanır Elektrikli Bisiklet, elektrikli dağ bisikleti ve şehir modelleri bulunur. 

Son dönemde Elektrikli Kick Scooter modelleri de şehir içi ulaşım için rağbet görmektedir. 

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet fiyatlarını belirleyen en önemli unsur kadro tipi ve donanımlardır. Karbon kadrolu bisikletler alüminyum ve çelik kadrolara göre daha pahalıdır. Vites sistemi, fren tipi, sele, gidon, göbekler, lastikler, pedallar, aynakol gibi bir çok donanım bisiklet fiyatlarına etki eder. Bu noktada ihtiyaçlarınıza en uygun donanımı seçmek bütçenizi doğru kullanmak önemlidir. Örneğin hız ve performans sizin için ön planda değilse çelik veya alüminyum kadro bir bisikletin fiyatı daha uygun olacaktır. Dik yokuşların bulunmadığı bir bölgede yaşayanlar için vitessiz veya 3-7 vitesli modeller yeterli olacaktır. Lastik seçiminde de süreceğiniz yol tipine göre seçim yapmak ekonomi sağlayacaktır.


Hızlı Kargo

100 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Müşteri Hizmetleri

0850 302 48 80

Güvenli Ödeme

Kredi Kartı, Havale, Kapıda Ödeme

Taksit & İade

12 taksit imkanı, İade garantisi